Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №348» Дніпровської міської ради








Національно-патріотичне виховання

 

 

                     

 

 

 

    

2023 -2024  НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

Роль сім’ї в національно-патріотичному вихованні дітей дошкільного віку.

Важлива роль у формуванні патріотизму належить с1м’ї. Батьки є першими вихователями для дитини дошкільного віку,а основною     БАТЬКІВЩИНОЮ Є СІМ'Я.    Це те середовище,риси якого формують напрями нашого подальшого пізнання.

Сім’я  в доступних формах створює умови для  гармонійного розвитку дитини,її розумового,морального,естетичного і фізичного виховання;виявлення здібностей,розвитку творчості й талантів.

Метою національно-патріотичного виховання  в родині є виховання любові до землі,де народилась і виросла людина,до рідного краю,міста,селища,села,вулиці,тобто до малої батьківщини; гордості за здобутки свого народу,своєї родини,а також гордості за минуле і сьогодення своїх співвітчизників,прагнення захищати інтереси родини та інтереси   БАТЬКІВЩИНИ 

Джерелом  національно-патріотичного виховання є культ рідного слова  батька й матері,колискова пісня,рідна оселя,садиба,героїчне минуле народу,конкретні вчинки особистості,спрямовані на матеріальне й культурне збагачення свого народу.

Завданням закладів дошкільної освіти є залучення батьків вихованців до активної участі в освітньому процесі,організації та проведення виховних дитячих соціально значущих заходів.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

1.Говоріть із дітьми про Батьківщину

2. Відзначайте по-особливому загальнонаціональне свято – День незалежності України

3. Говоріть про патріотичні справи батьків,міркуйте над минулим своєї Батьківщини.

4. Подорожуйте з дітьми Батьківщиною.

5.Залучайте до творів української літератури та мистецтва.

6. Будьте готові відповісти ,навести приклади й докази ,щоб переконати дітей у правильності або неправильності їхніх суджень.

7.Залучайте дітей до сімейних традицій,ритуалів,обрядів.свят

8.Формуйте шанобливе ставлення до національних символів та святинь народу.

9 .Будьте взірцем для наслідування,відповідальними й обережними у своїх діях.

10.Розширюйте коло спілкування

11 Використовуйте різні форми взаємодії з дітьми

12. Створюйте умови для розвитку творчості та здібностей дітей у процесі занять з різними видами народного мистецтва.

 

 

 

 

Використані джерела: Парціальна програма національно -патріотичного виховання дітей дошкільного віку " Україна-моя Батьківщина".Ліпс,2023.

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

       Національно -патріотичне виховання дошкільнят 2022-2023        

 

 

" Лист МОН №1/6267 - 22 від 10.06.2022" Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України" МОН України  зосереджує  увагу на тому,   що в умовах  воєннної агресії   національно-патріотичне виховання  є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку національної свідомолсті на основі суспільно-державнитх (національних )цінностей (самобутність ,воля,соборність ,гідність),формування у громадян почуття патріотизму,поваги до Конституції і законів України,соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи,готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України

 

 

 

  

                                    

 

Любов до Батьківщини починається із захоплення красою того,що бачить перед собою дитина,чим милується,в що вкладає частку своєї душі. ВУ.Сухомлинський               

 

Любов до Батьківщини - одне з найглибших почуттів.    В.  Сухомлинський у своїй книжці « Народження громадянина» писав, що патріотизм, любов до Батьківщини,  свого народу є основою громадянської свідомості особистості. Він вважав, що патріотизм    потрібно прищеплювати з раннього дитинства шляхом розвитку позитивних  емоцій.

       Беручи до уваги лист  МОН України від 06.06.2022 № 527 « Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України», в якому наголошується на тому, що національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку національної свідомості на основі національних цінностей, формування у громадян почуття патріотизму, поваги до Конституції, була проведена відповідна робота. Зазначу, що роботу з патріотичного виховання педагоги   реалізовують за тематичними циклами, зокрема  «Моя сім’я», «Моє рідне місто», «Україна – моя Батьківщина», через інтегровані заняття з розвитку мовлення, ознайомлення з навколишнім, малювання, аплікації, ліплення, через бесіди, розповіді, прогулянку в природу (дистанційний формат). Для реалізації освітніх завдань педагоги мають все необхідне: освітній процес забезпечений відповідно до змісту роботи матеріалами, обладнанням.

Визначено, що в умовах дії воєнного стану показниками морального здоров’я, особливо дитини, є доброзичливість як сукупність  гармонійного становлення до світу предметів, інших людей, об’єктивне емоційне благополуччя, життєвий оптимізм.

Гуманізація ж відносин дитини зі світом, як наповнення гармонією внутрішньої  картини світу, важлива умова повноцінного зростання дитини та її психологічного  та морального здоров’я, а це надзвичайно актуально в умовах війни. 

Для вивчення здатності до емоційного передбачення (важливий показник емоційного розвитку) дітям старших груп, зокрема, було запропоновано взяти участь у конкурсі  «Наші захисники». Вихованці в малюнках показали свою   віру, упевненість в тому, що радість перемоги обов’язково чекає на нас всіх. Дошкільнята  оптимістично спрогнозували майбутнє нашої країни.                                                                                                              Не залишили байдужими і проведені в вересні загальні заходи для дітей, зокрема, до Дня знань,  «Україна в моєму серці»,  «Місто моє найкраще» -   до дня міста. Батьки та діти включилися до проведення  Міжнародного дня Миру. Зворотній зв’язок свідчить про небайдужість батьків .                           

Не залишили байдужими і проведені в вересні загальні заходи для дітей, зокрема, до Дня знань,  «Україна в моєму серці»,  «Місто моє найкраще» -   до дня міста. Батьки та діти включилися до проведення  Міжнародного дня Миру. Зворотній зв’язок свідчить про небайдужість батьків .

« Я радію  миру, НІ-ВІЙНІ!»  -  це тематичні онлайн - заняття.,бесіди..

Вихователі дошкільних груп проявили мистецтво, творчість в організації проведення заходів, дбаючи при цьому про емоційне благополуччя своїх вихованців,  вироблення в них позитивних   якостей, доброзичливого ставлення до інших людей. Таким чином, емоційно - позитивне ставлення, як вихованців так і батьків, прояву до них любові й уваги сприяли створенню атмосфери, що дає змогу  гармонійно  взаємодіяти з дітьми,  виховувати їх.

  В жовтні місяці пройшов методичний фестиваль з пропаганди передового досвіду, зокрема, вихователь  Сеймук О.В. запропонувала                                                                                                                                                        вихователям старших груп провести заняття «Таємне послання від Січових козаків», де діти прослухали Гімн України  (онлайн),  усвідомили, що вони, українці, пращури славних козаків, розкрили для себе нові поняття, пізнали, що «чайка» - це човен, на якому козаки подорожували просторами Дніпра, дізналися про улюблені стравиукраїнців "куліш"                                                                                                                                                                       

В жовтні також вихователем – методистом була надана онлайн – консультація «Виховуємо громадянина». Намагалася донести, що роль середовища у формуванні мовлення дітей неможливо переоцінити. І якщо хочемо, щоб дитина заговорила українською, насамперед, маємо подбати про те, щоб ця мова звучала    в найближчрму оточенні  .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Яскравим свідченням  цього є проведені заходи, зокрема,  в жовтні День захисника і захисниць України,  свято Покрови Пресвятої Богородиці,де звучало українське слово в піснях ,віршах вихованців.

В листопаді взяли участь у конкурсі  «Краса мого рідного краю» .Діти милувалися та спостерігали за красою рідного краю, милувалися природою, та разом з батьками донесли цю красу в Світлинах.  Відповідні заходи розвивають у дітей цікавість до української національної обрядовості,народної творчості.    

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

        

 

Консультація для педагогів та батьків 

" Виховуємо   патріотів змалечку".  

 

 

Виховання патріотичних почуттів є базою для формування світогляду та розвитку загальнолюдських цінностей дитини. І вплітати його в життєдіяльність дітей слід не одноразово, а систематично, послідовно й постійно. Щоб ваші вихованці могли гордо сказати, що вони — українці, і пишалися цим.

Мудра приказка «Не буває лиха без добра» підтвердилася й у страшні часи, які ми з вами, дорогі українці, переживаємо. Ця кривава війна ще раз дала нам змогу відчути в собі горде «Я — українець, і Україна понад усе». Завдяки цьому всі ми, кожен як може, боронимо нашу державу й тримаємося проти численного ворога, дивуючи весь світ надзвичайною мужністю. Нині на передовій, під обстрілами, й у тилу, в складній волонтерській справі, кожен намагається бути корисним і відчуває свою єдність з Батьківщиною.

У мирний час не всі й не завжди усвідомлюють значення патріотичного виховання. Тож утриматися від перекосів, забезпечити єдність патріотичного із соціально-громадянським і морально-правовим вихованням буває складно. Та наразі життя утверджує в тому, що силу духу, патріотичний настрій, любов до своєї країни, віру в правду й перемогу в потрібний час з кишені не виймеш. Усе це — результат цілеспрямованого виховання.       

 

 

З ЧОГО РОЗПОЧАТИ ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЧНИХ ПОЧУТТІВ У ДОШКІЛЬНИКІВ

У довоєнний, мирний час відчуття України як Батьківщини, а також своєї приналежності до української громади в більшості дошкільників було на стадії зародження — знання й уявлення про нашу державу існували відокремлено від почуттєвої сфери. А все тому, що освітня робота в соціально-патріотичному напрямі була націлена передусім на збагачення інформаційного поля.

Утім, відомо, що не пропущені крізь серце, а формально засвоєні знання-штампи не формують почуття людської, громадянської, національної — саме в такій послідовності! — гідності дошкільників, хоча їх може бути й достатньо. Натомість емоційно насичені дії батьків чи інших значущих дорослих допомагають дітям вибудувати чітку життєву позицію. Тому найдієвіший засіб патріотичного виховання дошкільників — це особистий приклад наближених до них дорослих.

В умовах війни діти дорослішають швидше. І цьому сприяють передусім не знання, а емоційні враження, життєвий досвід, глибокі почуття, що наповнюють їх, незалежно від того, де вони разом з дорослими проживають спільну для всієї України біду: у бомбосховищах, евакуації чи в тилу, допомагаючи батькам у їхній волонтерській діяльності. І от тоді гасла, героїчна поезія, пісні, казки й легенди перестають бути просто словами. Вони проростають у цілому поколінні ростками патріотизму, надають силу, яка й робить наш народ непереможним.

Отже, саме зараз, як ніколи, існує благодатний ґрунт для того, щоб вкотре опрацювати з дітьми українознавчу тему. Активно включайтеся разом з вихованцями в її проживання — це найліпше, що зараз можуть зробити вихователі для всієї країни. Якщо ви в безпеці й маєте 

 

 

змогу підтримувати освітній процес, зосередьтеся саме на цьому.

ЯКІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ОБРАТИ

Нині важливо допомогти дітям осмислити, що вони як українці разом з дорослими захищають не лише свою землю, прекрасну українську природу, а і її славну історію, традиції та культуру. Нам є чим пишатися й що передавати дітям наших дітей. Це знання про народну й державну символіку, особливості побуту українського народу — житла, одягу, народних іграшок, українські народні ремесла, традиції українських свят. На чому ж саме слід сконцентруватися під час роботи з дошкільниками?

ФОРМУЙТЕ ВІДЧУТТЯ ПРИНАЛЕЖНОСТІ               ДО СВОЄЇ КРАЇНИ

Для того щоб формувати в дошкільників відчуття приналежності до своєї країни, важливо не лише промовляти певні патріотичні гасла, а, звертаючись до досвіду дітей і їхньої емоційно-чуттєвої сфери, сприяти щирому прийняттю того, що ми намагаємося вкласти в душі дітей.

Деякі з думок, які слід подати дітям не формально

Моя країна, її минуле й сьогодення гідні поваги. Я маю бути гідним громадянином своєї країни.

Україна — моя країна. Від мене також залежить, якою вона є і буде.

Я не можу чинити погано/немилосердно/нечесно/неправедно, бо я — українець (ідеться про громадянську категорію, а не національну).

Я люблю своє місто/село й хочу, щоб воно було красивим. Тому не буду смітити/руйнувати/паплюжити тощо.

Я допомагаю дорослим наближати перемогу — не відволікаю від важливих справ, стримую свої бажання й емоції, виконую посильні доручення

 

Зауважте, що жодне з поданих тверджень не насичене люттю, ненавистю, прокльонами. Ми — воїни світла! Ми не уподібнюємося ворогам — ми проти насилля, ми захищаємо свою землю, а не знищуємо світ.

 Що необхідно для такого прийняття? Передусім важливо створити умови для емоційного проживання, під час якого діти засвоюватимуть загальнолюдські, громадянські й національні цінності. Поговоріть з дітьми про внесок видатних українців — спортсменів, науковців, майстрів, художників, письменників, музикантів — у становлення й розвиток своєї країни; назвіть імена воїнів-героїв, волонтерів, спортсменів-паралімпійців, що своєю мужністю стверджують велич України в цілому світі. Пишаючись їхніми досягненнями й водночас оцінюючи свої здібності й таланти, діти відчуватимуть себе невід’ємною частинкою України.

Водночас покажіть дошкільникам вагоме й поважне місце українського народу серед інших народів Європи та світу. Покажіть, як поважають українців за їхні силу й сміливість, уміння дотримувати спільних міжнародних правил співіснування, як українці намагаються бути дружніми до інших народів.

АКТУАЛІЗУЙТЕ ЗНАННЯ ПРО ДЕРЖАВНІ Й НАРОДНІ СИМВОЛИ

Символіка — це своєрідна візитівка держави на міжнародній арені. У нашої країни є чимало різних символів, що свідчить про її багату історію та високодуховний народ. Це й вишитий рушник, і заквітчаний віночок, і барвисті вишиванки. А ще — верба та калина, без яких, як кажуть у народі, «нема України».

Найліпше ознайомлювати дошкільників з державними та народними символами під час читання художніх творів, легенд, вивчення віршів. Адже складно знайти більш 

 

точне й водночас доступне для дошкільників пояснення цих понять.

 

За допомогою доступного для дітей фото- та відеоряду покажіть їм, як важливо для нашого героїчного народу зберегти ознаки державності, яку мужність виявляють дорослі й діти, захищаючи Прапор і Герб, співаючи Гімн України на головних площах у захоплених ворогом містах і селах, у бомбосховищах. Свої переживання й почуття спонукайте дітей відтворювати у творчості.

Повертаючись до культурно-історичної лінії, зауважимо, що важливо не сформувати в дітей загальний віддалений образ-картинку країни, а допомогти їм накопичити й осмислити знання про конкретні факти історії, традиції, культуру України. При цьому, щоб діти не залишилися на рівні засвоєння інформаційних кліше, слід не просто інформувати їх, а забезпечити максимальне включення кожного в процес відкриття й засвоєння знань. Варто наситити пізнавальний процес емоційними переживаннями, збагатити світлими, простими й приємними для дітей образами.

ЗАНУРЮЙТЕ ДІТЕЙ У НАРОДНУ ТВОРЧІСТЬ

Надзвичайну роль у вихованні дітей дошкільного віку відіграють народні традиції та обряди. Адже вони повертають дітей до цінностей предків, створюють позитивний настрій, розкривають основи правомірної поведінки, навчають бути терплячим до всього живого. Тож зверніть увагу дітей на розмаїття народної творчості. Різьбярство, лозоплетіння, гончарство, музика, література, вишивка, писанкарство, живопис — це далеко не повний перелік ремесел, якими споконвіку славився український народ.

 

Надзвичайно важливо представити дітям український народ як мирну й працьовиту спільноту творчих, талановитих, гарних людей.

Ознайомити дошкільників зі скарбницею української народної творчості допоможуть різноманітні ілюстративні матеріали, енциклопедії, творчі майстер-класи, родинні історії тощо.

ДОСЛІДІТЬ НАРОДНІ ІГРИ ТА ІГРАШКИ

Один з «продуктів» народної творчості — народні ігри й іграшки. Вони відтворюють особливості життя й побуту українців, їхні звичаї й традиції, а також багату історію й невичерпний творчий потенціал. Українські народні ігри та іграшки надзвичайно різноманітні й мають свої регіональні особливості. На весь світ відомі косівські й опішнянські іграшки, унікальні ляльки-мотанки тощо.

За допомогою народних ігор та іграшок діти опановують перші елементи грамотності, ознайомлюються з фольклором, розвивають свої математичні здібності, тобто навчаються граючись. А хіба це не найефективніший метод навчання? А головне — такі ігри й іграшки сприяють утвердженню національної самобутності й менталітету маленького українця як людини, яка любить світ і націлена на добро.

ОЗНАЙОМТЕ ЗІ СВЯТАМИ — ДЕРЖАВНИМИ Й НАРОДНИМИ

Здавалося б, війна — не час для святкувань. Утім, радимо все-таки приділити увагу календарній обрядовості. Адже залучення дітей до підготовки й відзначання різних свят пробуджує в них любов до рідної землі, повагу до людей праці, формує вміння плідно працювати, шанувати історію та збагачувати культуру свого народу.

 

 

Участь дошкільників у народних святах сприятиме тому, що вони глибше відчуватимуть нерозривність з рідною природою, намагатимуться власною працею примножувати багатства свого краю, прагнутимуть зберігати й розвивати трудові та святкові традиції. Найближчим таким святом є Великдень. Тож запропонуйте дітям розмалювати писанки, створити з ними цікаву композицію, обговоріть важливі великодні традиції

Не менш важливо ознайомлювати дошкільників з державними святами, як-от: День Конституції, День Незалежності тощо, — в ігровій формі пояснюючи їх значення в історії нашої держави.

Під час ознайомлення з традиціями та звичаями відзначання свят дошкільники мають змогу збагатити свої емоційні враження та знання про власний родовід, довкілля, Батьківщину.

Наша країна — це не лише матеріальне довкілля, це ми самі — її громадяни. Сьогодні ми згуртувалися й обов’язково переможемо ворога, а потім відбудуємо нашу прекрасну країну. Хочеться вірити, що наше свідоме відчуття своєї приналежності до України, щире спільне бажання бачити її сильною, мирною та щасливою допоможе здолати будь-які негаразди.

УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!

Автор:

НАТАЛІЯ ГАВРИШ ,експерт з дошкільної освіти, д-р пед. наук, професор

                   (поділилася вихователь-методист ЗДО )                     

 

 

 

 

 

 

Консультація 

  для батьків з теми :

« Роль сім’ї у національно-патріотичному

вихованні дітей дошкільного віку»

Важлива роль у формуваннні патріотизму належить сім’ї. Батьки є першими вихователями дитини дошкільного віку. Із сім’ї для дитини  починається Батьківщина.

Національно-патріотичне вихованння дітей у родині – складний і суперечливий процес, на який впливають різні чинники: матеріально-економічна забезпеченість, соціальний стан та рівень освіти батьків, місце проживання (місто,село), звичаї і традиції в родині, кількість членів родини, ставленння до дітей тощо. Метою національно-патріотичного виховання,як складника вихованння в родині, є виховання любові до землі, де народилась і виросла людина, до рідного краю, міста (села), вулиці, тобто до Батьківщини:гордості за минуле і сьгодення своїх співвічизників; прагнення захищати інтереси родини та Батьківщини. У певному розумінні родина це і є батьківщина. Тому любов до своєї родини, матері, батька, родичів, дотримання духовно-культурних традицій, які вони сформували,- це ніщо інше, як вияв патріотизму, саме того його складника, що формується у родинних стосунках. У цьому розумінні взаємини у родині є для дитини ідеалом. Тут народжуються патріотичні почуття, виховується повага до батьків і свого родоводу, до родинних традицій,любов до Батьківщини і до рідної землі.

Родина є благодатним середовищем для виховання національно-патріотичної свідомості, почуттів і переконань у дітей.

Поради для  батьків з національно-патріотичнорго виховання дітей дошкільного віку:                  

* говоріть з дітьми про Батьківщину;                                                                                                                      

* відзначайте загальнонаціональне свято - День Незалекжності України;

* говоріть про патріотичні справи батьків;

* розмірковуйте над минулим своєї Батьківщини;

* подорожуйте з дітьми Батьківщиною;

 

*  залучайте дітей до творів украпїнської літератури,мистецтва;

* будьте готові відповісти на запитання, навести приклади й докази, щоб  переконати дітей в істинності або хибності їхніх суджень;

*залучайте дітей до сімейних традицій,звичаїв ,обрядів,свят;

*виховуйте шанобливе ставлення до національних символів і святинь народу;

* будьте взірцем для наслідування, відповідальними й обережними у своїх діях;

* розширюйте коло спілкування дитини з дорослими, однолітками, представниками інших національностей;

* використовуйте різні форми взаємодії з дітьми.

 

Вихователь-методист ЗДО.   (Джерела:і нтернет-ресурси

 

 

 

 

НАЦІОНАЛЬНЕ -ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ.... 2021-2022

 

Національно-патріотичне виховання -один із головних векторів діяльності встього українського суспільства. Стратегічні підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти визначено Указом Президента України від 18.05. 2019 № 286/219 " Про Стратегію національно-патріотичного виховання",постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 932 " Про затверджекння плану дій щодо реналізації Стратегії національно -патріотичного плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020 -2025 роки". Постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 р.№ 673 затверджено Державну цільову соціальну програму національно-патріотичного вихованння на період до 2025 року. Концепцію  Програми схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р.№1233. Метою програми є удосконалення та розви ток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного вихованння шляхом формуванння та утвердження української громадянської ідентичності.                      (  Лист  МОН України   "Деякі питання організації виховного процесу у 2021/2022 н.р. щодо формуванння у дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок" № 1/9 -362 від 16.07.2021 )                      Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави,так і для  освіти в цілому.У зв'язку з цим національно-патріотичне вихованння є важливою складовою освітнього процесу. Головне завдання закладів освіти - так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників-учителі ,виховували  дітей у дусі патріотизму,глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності. Завдання педагогів полягає у тому, щоб  слова   "Україна","патріотизм", набували для дитини особливого сенсу, атобто сприймалися "не лише розумом,а й серцем".Не менш важливим є повсякденне виховання поваги до Конституції держави,законодавства,державних символів -Герба, Прапора, Гімну.  Важливим аспектом національно -патріотичного вихованння є повага та любов до державної мови. Мовне середовище повинно впливати на формування громадянина , патріота України.(Лист МОН України  " Про національно-патріотичне вихованння у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році" №1/9 -523 від 16.08.2019 ). Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віфку в умовах дошкільного навчального закладу здійснюється через різні складові організації діяльності закладу,окреслюється  у його річному плані роботи,перспективних і календарних планах освітньої діяльності в різних вікових групах і охоплює всіх учасників освітнього процесу. В освітній діяльності дошкільного навчального закладу з цього напряму враховуються особливості національного складу вихованців...  Основними умовами ефективної реалізації завдань з національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку в дошкільному закладі є такі :

 

--організація розвивального середовища (природного,соціального,предметно-культурного) ;                                 

 

 

 -належне  програмно-методичне забезпечення освітнього процесу ; -інтегрування в освітньому процесі різних форм роботи з дітьми,методів,засобів педагогічного впливу,видів дитячої діяльності,систематичне вивчення стану освітньої роботи,її результативності.  

 

--зв'язок з іншими навчальними закладами,науковими установами,музеями,громадськими,волонтерськими  організаціями;

-співпраця з батьками вихованців у питаннях  психолого-педагогічної просвіти,залучення до участі в освітньому процесі дошкільного закладу...  ( лист МОН України " Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах №1/9-396  від25.07.2016) .Батьки і члени  родин  вихованців залучаються до   проведення роботи з дітьми і педагогами, зокрема ... в жовтні 2021 в ЗДО пройшла виставка дитячих малюнків     "Дивовижний світ осінньої казки" (до Всеукраїнського дня художника).    В листопаді 2021  організували і провели тематичний день "Збережемо наш скарб - рідну мову" ( До Дня української писемності та мови); в грудні 2021 - тематичні заняття " В колі людської турботи" ( до  Міжнародного Дня інваліда) , " На варті Вітчизни"(до Дня Збройних сил України). В січні 2022 пройшли загальні заходи для дітей "Щедрий вечір,добрий вечір" -тематична розвага за народними традиціями,конкурс українських  колядок та щедрівок для дітей,тематичний день " Твоя країна-Україна (до Дня Соборності України). Проведені заходи є запорукою успшної реалізації на практиці завдань національно-патріотичного вихованння дітей дошкільного віку.

 

 

 

 

 

 

Шодо популяризації української мови в сім'ях,які мають дітей дошкільного віку    (Лист МОН № 3.5/3435-21 від 23.12.2021).   До Міністерства освіти і науки України звернулися представники бвтьківської громадськості з міста  Києва,які розповіли про цікавий досвід роботи,спрямованої на сприянння створенню українськомовного середовища в сім'ях вихованців закладів дошкільної освіти.    Вихователі садочка запропонували батькам впровадити в родині щртижневі " дні практики української мови" (вирішили розпочати з одного дня на тиждень з поступовим збільшенням кількості таких днів). 

Вихователі   просили батьків протягом цих днів з ранку до вечора спілкуватися з дітьми українською,підтримувати намагання дітей говорити українською мовою в домашньому комфортному середовищі,на вулиці,ігрових майданчиках,зустрічах з іншими дітьми,щоб українська стала мовою їх повсякденного життя ; батьків також попросили  для досягнення збалансованого  білінгвізму  впроваджувати на постійній основі в сім'ях принцип " один з батьків -одна мова"  (наприклад,мати спілкується з дітьми постійно українською.а тато-російською,або навпаки)   ; вихователі попросли батьків та дітей в ці дні дивитися мультфілми,слухати музику,читати книжки також українською........   після двох місяців впровадження ініціативи  батьки з вихователями вже бачили позитивні результати: майже всі батьки намагаються розмовляти з дітьми українською мовою,що покращує  мову як дітйе,так і батьків.                                                     

 

 

 

" Лист МОН №1/6267 - 22 від 10.06.2022" Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України" МОН України  зосереджує  увагу на тому,   що в умовах  воєннної агресії   національно-патріотичне виховання  є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку національної свідомолсті на основі суспільно-державнитх (національних )цінностей (самобутність ,воля,соборність ,гідність),формування у громадян почуття патріотизму,поваги до Конституції і законів України,соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи,готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України

 

 

 

 

 

                                                                   

                                                                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Затверджую             

                                                                                                                                                                      Директор КЗДО (я - с) №348  ДМР

                                                                                                          Наказ від №07 «11» . 02 .2022

                                              План заходів з нагоди проведення  Тижня рідної мови                                                                        « Дзвенить  струмочком рідна мова…»

 

 

Назва заходу

Дата проведення

Відповідальний.

1

Обговорення з педагогічними працівниками листа МОН України № 1/9 -74 від 01.02.2018 « Щодо застосування державної мови в освітній галузі», листа МОН України №4.5/3435 -21 від 23.12.2021 « Щодо популяризації української мови в сім’ях,які мають дітей дошкільного віку»

15.02.2022

Директор

Вихователь-методист

Вихователі

2

З метою популяризації українського слова провести фольклорні свята « Час тобі,зимо,не лютувати, а весні  дорогу дати»

16 -17.02. 2022

Музичні керівники

Вихователі груп

3

Оформити тематичну виставку в методичному кабінеті « Мова-рідна,слово – рідне»  

 14.02.2022

Вихователь-методист

4

Книжкова виставка  по групам   «Читаю українською . Нема землі кращої від країни нашої»   

До 15.02.2022

Вихователі

5

Організувати і провести урочисте свято до Дня Єднання  з підняттям Державного Прапора та слуханням (виконанням) Державного Гімну України.    

16.02. 2022

Директор

Вихователь-методист

Вихователі

Музичні керівники

6.

Конкурс дитячих малюнків « Україна – наша Батьківщина »

 

- Тематичні заняття по групам « Це моя Україна і мова моя солов’їна», « Розучуємо вірші українською».

 

Впродовж тижня

Вихователі дошкільних груп

7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Провести тематичний день «Символи України» (До Дня Державного Герба України). Мета:продовжувати ознайомлювати дітей із державними  символами України,з історією України,формувати бажання якомога більше  дізнатися про історичне минуле своєї Батьківщини; розвивати патріотичні й естетичні почуття; виховувати почуття любові і гордості за неї,бажання берегти народні традиції,звичаї.

 

18.02.2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователі груп старшого дошкільного віку

 

 

 

 

 

 

8

 

День рідної мови. Тематичні заняття-бесіди              « Багато є куточків чарівної краси. Та серцю наймиліший ,там де родився ти  (згідно календарних планів  вікових   груп ).

 

21.02.2022

 

 

 

 

Вихователі груп  

дошкільного віку


Вихователь-методист ______________ Ордошевська В.Г.